011- 3453  3451  ,   011- 910  110  20  

قوانین سریردیتا

منتشر شده در سه شنبه ۰۲ / ۰۴ / ۱۳۹۴

به نام خدا

فصل اول: تعاریف

۱٫۱ مشتری: حقیقی یا حقوقی که اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می نماید.

۱٫۲ سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارایه توسط سریردیتا.

۱٫۳ پرتال پشتیبانی: وب سایتی به آدرس http://my.sarirdata.ir/clientarea.php که مشخصات مشتری در آنجا ثبت شده و مشتری در آنجا حساب داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویسهای خود را مشاهده، تمدید یا ارتقا داده و یا ویرایش و بروز رسانی کند.ضمن اینکه کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیلهای مشتریان و سایر کاربران با سریردیتا در آنجا ثبت شده و از طریق شماره درخواست (تیکت) قابل پیگیری است.

۱٫۴ تعرفه: فهرست کامل سرویس های قابل ارایه همراه با ویژگی ها، محدودیتها و قیمتها، به نحوی که مشتری کاملاً آگاه گردد.

۱٫۵ هرزنامه (SPAM): ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد.

۱٫۶ دیتا سنتر: محل نگهداری سرورها می باشد که در داخل ایران و یا خارج از ایران می باشد.

۱٫۷ تحویل خدمات: ارایه اطلاعات سرویسهای مشتری و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین مشتری و سریردیتا.

۱٫۸ منابع RAM (بر حسب مگابایت): میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت مشتری سرویس میدهند؛ هنگامی که کاربران آن سایت درحال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.

۱٫۹ منابع CPU (بر حسب درصد): میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت مشتری سرویس میدهند؛ جهت پردازش درخواست ها وا جرای کدهای داینامیک آن سایت، نسبت به کل توان پردازنده سرور؛ هنگامی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.

۱٫۱۰ فضای هاست: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایلهای مشتریان، اعم از وب سایت ها، ایمیلها، پایگاه داده ها و همچنین لاگهای آنها، که توسط یک وب سایت مصرف می گردد.

۱٫۱۱ پهنای باند / ترافیک ماهیانه (برحسب گیگابایت): میزان تجمعی انتقال اطلاعات بین کاربران یک وب سایت و سرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت مشتری در یک ماه میلادی.

۱٫۱۲ بالا بودن سرور: در دسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل ۲ نقطه مختلف از دنیا، که بسته به سرویسهای مختلفی که روی یک سرور قراردارد باید پاسخ تستهای زیر مثبت باشد:

 • وب سرور: Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۸۰ ازطریق Telnet
 • ایمیل سرور: Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۲۵ یا ۱۱۰ ازطریق Telnet
 • دیتابیس سرور: پاسخدهی سرور روی پورت MSSQL Server و MySQL

۱٫۱۳ آپ تایم (Uptime): نسبت میزان زمانی که کلیه سرویسهای سرویس دهنده به وب سایت مشتری در شبکه اینترنت بالا می باشند، به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد. در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویسها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود.

۱٫۱۴ قیمت و اعتبار آن: آن دسته از مشتریانی که که سرویس خود را بصورت آنلاین از سریردیتا تهیه می کنند , قیمتی که در هنگام سفارش مشتری درپیش فاکتور منظور گردیده است، معتبر می‌باشد

۱٫۱۵ قیمت قراردادی: درصورتی که مشتری تمایلی به سفارش آنلاین نداشته و درخواست بستن قرارداد کتبی و فاکتور رسمی داشته باشد، سرویس موردنظر با قیمت قراردادی محاسبه می شود که قبلش باید با واحد فروش هماهنگی صورت بگیرد.

 


 

فصل دوم: پشتیبانی

۲٫۱ پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات و مشکلات مشتریان بر مبنای پرتال پشتیبانی بوده و درخواست به ۴ روش انجام میشود:

 • ارسال درخواست (تیکت): مشتری میتواند مشکلات و درخواستهای خود را از ناحیه کاربری به ناحیه پشتیبانی ارسال نماید.
 • ارسال از طریق ایمیل: مشتری موطف است مشکلات خود را با همان ایمیلی که در پرتال پشتیبانی ثبت کرده و به واحد پشتیبانی ایمیل بزند. با ارسال ایمیل به واحد پشتیبانی یک کد درخواست (شماره تیکت یا پیگیری) به مشتری جهت پیگیری های بعدی داده میشود.
 • تماس تلفنی: مشتری با داشتن رمز پاسخگویی تلفنی میتواند گزارشات خرابی سایت، مشکلات و موارد اضطراری را به صورت تلفنی و در ساعات کاری مطرح نماید. بدیهی است از آنجا که شناسایی صاحب سرویس از پشت خط تلفن مقدور نمیباشد، دارنده کد پاسخ تلفنی مشخصه صاحب سرویس میباشد. همچنین بدیهی است رمز پاسخگویی تلفنی جزو اطلاعات محرمانه مشتری بوده که باید در حفظ آن کوشا باشد و مشتری میبایست هر چند وقت یکبار این رمز را جهت امنیت در پرتال پشتیانی خود تغییر دهد.

۲٫۲ به لحاظ حفظ امنیت، ارائه اطلاعات بسیار محرمانه (همانند اطلاعات کاربری و رمز هاست) حتی با داشتن رمز پاسخگویی تلفنی در تماس ها مقدور نمیباشد و دریافت آنها تنها با ارسال درخواست در ناحیه کاربری مشتری مقدور میباشد.

۲٫۳ مدت زمان پاسخ به تیکت های پشتیبانی معمولا کمتر از ۴ ساعت و حداکثر ۴۸ ساعت است. در شرایطی که شبکه ی اینترنت، برق یا … دچار مشکل شود، تا برطرف شدن مشکل و ارتباط مجدد با سایت، زمان پاسخ گویی نامعلوم خواهد بود.

 •  درخواست ها و مشکلاتی که نیاز به بررسی بیشتر و پیگیری داشته باشد حداکثر طی ۷ روز پاسخ داده خواهند شد.

۲٫۴ مدت زمان پاسخ به درخواست های پشتیبانی مرتبط سرویس سالیانه خدمات پشتیبانی نرم افزاری (برنامه نویسی نرم افزار کامپیوتر، تحت وب و تلفن همراه) حداقل ۷ روز الی ۲۱ روز کاری می باشد، چرا که رسیدگی به مشکلات هر مشتری توسط یک تیم مشخص و کارشناس فنی آن حوزه میسر بوده، با این حال کارشناسان ما تلاش می‌کنند تا مشکلات آنان را در زودترین هنگام ممکن برطرف سازند.

 • خدمات پشتیبانی سالیانه نرم افزاری شامل رفع مشکل فنی (باگ) بوده و سفارش تغییرات یا به روز رسانی ها جز پشتیبانی نمی باشد و هزینه مستقل دارد و سفارش تغییرات یا به روز رسانی نیز تنها به کاربرانی که دوره پشتیبانی را تمدید کنند تعلق خواهد گرفت.

 


 

فصل سوم: تحویل خدمات

۳٫۱ نحوه تحویل:

 • پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط مشتری، با آماده شدن سرویس مشتری، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل و یا فرم های فروش به مشتری اطلاع داده می شود. عدم دسترسی مشتری به آدرس ایمیل مورد نظر مانع تحویل سرویس نمی گردد.
 • مشتری در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، ایمیل مذکور را دریافت ننماید، موظف است حداکثر ۲روز پس از پایان زمان تحویل مجاز از طریق ایمیل و یا پرتال پشتیبانی سریردیتا اعلام نماید.
 • در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیتهایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، سریردیتا مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ۲ برابر خواهد بود.
 • مشتری حق درخواست لغو سرویس تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن ۲برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل ۷ روز باشد، در صورت عدم تحویل مشتری تا ۱۴ روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نمی باشد.
 • سریردیتا مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده مشتری از سرویس تحویل شده ندارد.
 • سرویسهای مرتبط با دامنه ای که توسط سریردیتا ثبت و یا تمدید نشده اند و نزد ثبت کننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاکتور، تحویل شده فرض می گردند.

۳٫۲ حداکثر زمان تحویل:

 • حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای سریردیتا با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن به شرح ذیل است:
  • سرور اختصاصی: ۴ روز کاری
  • ثبت دامنه: ۲ روز کاری
  • سرویس میزبانی و نمایندگی: ۲ روز کاری
 • در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده، مشتری موظف به اعلام کتبی با امضا ذیل نامه به بخش فروش سریردیتا و دریافت رسید ارسال می باشد.
 • پس از ثبت دامنه و ارایه شناسه و کلمه عبور کنترل پنل به مشتری، بدلیل سلب امکان نظارتی ازسریردیتا، سریردیتا هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.
 • در مورد ثبت دامین های ir که می بایست توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی تایید و فعال گردد، با توجه به اینکه به طور کلی سریردیتا کنترلی در زمان تایید دامین نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامین به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامین مبنای تحویل قرار می گیرد.

۳٫۳ تطابق با سفارش: در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارایه شده به مشتری با مشخصات سرویس، مشتری موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ راه اندازی سرویس  مطلع نماید و سریردیتا نیز موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد؛ در غیر اینصورت مسئولیت سریردیتا صرفاً محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام مشتری و فقط تا پایان زمان سرویس می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

 


 

فصل چهارم: امنیت و محرمانگی

۴٫۱ سریردیتا با تدابیر امنیتی خود مسئول، حفظ امنیت سرویس های ارائه شده میباشد.

۴٫۲ سریردیتا مسئولیتی نسبت به ضعف و مشکلات امنیتی نرم افزارهای نصب شده و مورد استفاده مشتریان ندارد.

۴٫۳ کلیه اطلاعات شخصی که مشتری در هنگام ثبت نام وارد نموده محرمانه بوده و سریردیتا در اختیار کسی قرار نمیدهد.

۴٫۴ سریردیتا مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس های خریداری شده توسط اشخاص ثالث ندارد.

۴٫۵ اطلاعات و داده های مشتریان در سرویس های میزبانی فرد متعلق به مشتری بوده و سریردیتا حق بهره برداری و یا استفاده از آنها را ندارد.

۴٫۶ نصب پرتال یا برطرف کردن مشکلات نرم افزاری روی سایتهای مشتری با دریافت هزینه اضافی مقدور میباشد.

 


 

فصل پنجم: مرجع قضاوت

در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف مشتری موظف است در ابتدا نسبت به اعلام موضوع با سریردیتا از طریق پرتال پشتیبانی و یا شماره تماس سریردیتا اقدام نماید تا موضوع رسیدگی شود. در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۱۵ روزکاری، مشتری می تواند به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد. ضمناً مشتری و سریردیتا نظر این شورا را به عنوان حکم مرضی الطرفین پذیرفته و حق شکایت و یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت.

 


 

فصل ششم: فعالیتهای غیر مجاز مشتری

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. سریردیتا تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. سریردیتا حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که سریردیتا از تخطی یک مشتری از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد. در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف، سرویس مشتری به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها سریردیتا بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود. همچنین سریردیتا در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. سریردیتا هیچگونه وجهی به مشتری متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین مشتری متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به سریردیتا، سایر مشتریان سریردیتا و یا دیتاسنتر سرویس مورد نظر خواهد بود. سریردیتا سایتها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سایت های موردنظر سریعاً بسته یا حذف خواهند شد:

 • ضد قوانین جمهوری اسلامی ایران: وب سایتهایی که بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و یا قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران را رعایت نمی کنند.
 • کلاهبرداری و دزدی: با سایتهایی که به هر شکلی و با هر نیتی قصد فریب بازدیدکنندگان سایت را دارند، از قبیل ایجاد سایتهای مشابه بانکها و موسسات برای دریافت اطلاعات شخصی، دریافت وجه و عدم سرویس دهی و کلاهبرداری و … سریعاً برخورد شده و بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.
 • عدم رعایت قانون کپی رایت: استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.
 • سایت های ضد اخلاقی،دینی: کلیه سایتهای ضداخلاقی یا مخالف ادیان الهی پشتیبانی نشده و سرویسشان قطع خواهد شد.
 • ارسال یا اجرای فایلهای مخرب به هر زبان برنامه نویسی و سعی در نفوذ به حریم فایلهای کاربران دیگر یا فایلهای سرور.
 • وجود فایلهای حاوی ویروس عمداً ویا سهواً در فضای سرویس مورد مشتری.
 • ارسال هرزنامه (Spam) عمداً ویا سهواً حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
 • گزارش فنی سریردیتا و یا دیتاسنتر مبنی بر عدم امکان سرویس.
 • انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارایه خدمات سریردیتا به مشتری و یا سایر مشتریان گردد.
 • استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.
 • انجام فعالیت IRC
 • عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.
 • مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه.

در صورت بروز چنین مسائلی سریردیتا حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد. نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می شود: دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبکه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه، مداخله در خدمات ارایه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه، شامل تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الکترونیکی، تلاش عمدی برای پر کردن فضای یک سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و …

 


 

فصل هفتم: مسئولیت

۷٫۱ هر کس باید در حفظ داده های خود کوشا باشد. رعایت نکات امنیتی نظیر استفاده از پرتال های نرم افزاهای امن، استفاده از رمز های عبور مشکل برای کنترل پنل، پرتال پشتیبانی و… بر عهده مشتری بوده و در صورت هر گونه دسترسی غیر مجاز از سوی افراد ناشناس، سریردیتا هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نمیگیرد.

۷٫۲ مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت ها و حقوق مرتبط با آنها بر عهده میشتری میباشد.

۷٫۳ سریردیتا مسئولیتی در قبال کنترل صحت اطلاعات خریداران ندارد. بدیهی است مشتریانی که با اطلاعات ناقص یا نادرست سرویسی خریداری میکنند، هرگونه حق و مالکیتی برای آن سرویس را از دست خواهند داد.

۷٫۴ از آنجا که به مشتریان کنترل پنل اختصاصی جهت هاست و پنل دومین ارایه میشود و بصورت پیش فرض با اطلاعات و ایمیل ثبت نام شده پنل ها ایجاد و تحویل مشتری داده می شود، مشتری موظف است درصورت تغییر در اطلاعات کاربری خود در پورتال پشتیبانی سریردیتا، اطلاعات خود را در پنل ها هم بروز کند. سریردیتا هیچ گونه مسئولیتی در اثر بروز نبودن اطلاعات و مشخصات در پنل های هاست و دومین را نمی پذیرد.

 


 

فصل هشتم: ارتقا سرویس

۸٫۱ مشتری می تواند در هر زمانی که مایل بود سرویس خود را ارتقا دهد. درصورت امکان ارتقا سرویس و تایید آن توسط سریردیتا، به نسبت میزان باقیمانده از اعتبار سرویس فقط اختلاف هزینه سرویس دریافت می شود.

۸٫۲ سریردیتا هیچگونه ضمانتی بابت امکان ارتقا سرویس در هر زمان را نمی کند. درصورت عدم امکان ارتقا سرویس فعلی، سرویس جایگزین به مشتری پیشنهاد می گردد.

 


 

فصل نهم: ضوابط خاص دامنه

۹٫۱ سریردیتا کلیه دومین ها را با نام مشتری ثبت ‏می کند و صاحب امتیاز و مالک دومین ها مشتری ‏خواهد بود.‏

۹٫۲ سریردیتا یک ایمیل یادآوری حداقل ۷ روز قبل ‏از اتمام سرویس جهت تمدید به شما ارسال خواهد ‏کرد. سریردیتا تا ۷ روز بعد از اتمام سرویس به ‏مشتری فرصت خواهد داد تا دومین را تمدید نماید.‏ بعد از ۷ روز از اتمام دومین، در صورت عدم ‏تمدید دومین، سریردیتا این اجازه را دارد که ‏دومین را به شخص دیگری واگذار کند.‏

۹٫۳ مشتری موظف به رعایت تمامی قوانین دومین وضع شده ‏توسط رجیسترار خواهد بود. در صورت عدم رعایت قوانین، دومین توسط رجسترار ‏بسته خواهد شد. در این صورت سریردیتا هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.‏

۹٫۴ در صورت عدم تمدید به موقع دومین، دومین از سوی رجسترار غیر فعال شده و ‏جهت فعال سازی شامل جریمه خواهد شد که هزینه آن حدود ۱۰ برابر هزینه ۱ سال ‏ثبت دومین می باشد.‏

۹٫۵ اگر در سفارش مشتری، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به سریردیتا باشد که به هر دلیل انجام نگردد، سریردیتا تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب مشتری در پرتال پشتیبانی می باشد. سریردیتا در راستای رضایت مشتری هزینه سرویسهای معطل قابل بازگشت ناشی از عدم ثبت و یا انتقال یک دامنه را نیز به حساب بستانکار مشتری و به شکل اعتبار برای خرید مجدد برمی گرداند؛ لیکن این موضوع محدود به موارد قابل انجام است.

۹٫۶ امکان انتقال یک دامنه به پنلی خارج از سریردیتا برای مشتری فراهم می باشد و سریردیتا حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال (درصورت عدم داشتن بدهی) را ندارد.

۹٫۷ از آنجا که سریردیتا ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای مشتری را به صورت واسط انجام می دهد، عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده ir. نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه سریردیتا نخواهد کرد.

۹٫۸ مشتری موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و سریردیتا در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید سریردیتا و مراجع ذیصلاح ایرانی و بین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می نماید.

۹٫۹ – ثبت و تمدید دامنه بصورت خودکار : از آنجایی که درخواست های ثبت و تمدید دامنه ها در سریردیتا بصورت خودکار و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می شود , مسیولیت صحت و بررسی درستی انجام کار بر عهده مشتری می باشد. زمانی که دومین ثبت یا تمدید می شود یک نامه تاییده از سمت سریردیتا به ایمیل مشتری ارسال می شود و مشتری موظف است که از ثبت دامنه و یا تمدید آن از طریق whois اطمینان حاصل نماید . امکان بررسی دامنه در سریردیتا هم به نشانی http://my.sarirdata.ir/domainchecker.php وجود دارد و مشتری می بایست هر گونه تناقضی را سریعا به سریردیتا اعلام نماید . در صورتی که دومین ثبت نشده باشد و تمدید دامنه به هر دلیل انجام نشده باشد و مشتری موضوع را دیر به سریردیتا اطلاع دهد ، سریردیتا تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا تمدید دامنه می باشد و هیچ گونه خسارتی پرداخت نمی کند .

 


 

فصل دهم: ضوابط خاص میزبانی

۱۰٫۱ مشتری تا ۷ روز فرصت دارد از تاریخ انقضای هاست، اقدام به تمدید آن نماید و پس از آن کلیه اطلاعات پاک خواهد شد.

۱۰٫۲ استفاده محدود از امکانات سرویس: مشتری محدود به میزان استفاده از امکانات مشخص شده (مانند میزان پهنای باند، میزان فضا، تعداد ایمیل، تعداد ساب دومین و…) در سرویس خریداری شده می باشد و در صورت مصرف بیش از حد مجاز تعیین شده، سرویس بحالت تعلیق در آمده و مشتری مجبور است که سرویس خود را ارتقا دهد.

۱۰٫۳ استفاده از سرویسهای ایمیل: مشتری با شرایط زیر می تواند از سرویسهای ایمیل بهره ببرد:

 • در هر ساعت بیشتر از ۱۰۰ایمیل نفرستد. این محدودیت جهت کارایی سرویس گذاشته شده است.
 • هر ایمیل نباید بیش از ۲۰گیرنده داشته باشد. این محدودیت جهت سرعت و کارایی سرویس گذاشته شده است.
 • برای ایمیل های که بصورت POP3 استفاده می کنید، بیش از ۱۰۰بار در هر ساعت نمی توانید ایمیل خود را چک نمایید. زیرا باعث کاهش کارایی سرور می شود.

۱۰٫۴ استفاده از منابع دیتابیس: استفاده از دیتابیس نباید باعث شود که کارایی سرور کاهش یابد یا به مخاطره بیفتد. دیتابیسی که ۱۰درصد از Query های آن بیشتر ۱ ثانیه طول بکشد، کارایی سرور را کاهش داده و مشتری باید در مدیریت دیتابیس هایش پاسخگو باشد و حجم فایل دیتابیس در تمامی سرویس ها حداکثر به ۵۰ درصد از کل حجم سرویس می تواند برسد و در سرویس های ویندوزی بسته به پلان، حجم اس کیو ال سرور بعضا تا ۲۵ درصد یا حتی کمتر می تواند برسد.

۱۰٫۵ استفاده از پزدازنده مشترک: هر مشتری نمی تواند بیشتر از ۱۰درصد پردازنده را برای مدت ۵ ثانیه در اختیار بگیرد.

۱۰٫۶ استفاده از حافظه سرور: اکانت مشتری در هر زمانی نمی تواند بیشتر از ۱۰۲۴ مگابایت از حافظه سرور (RAM) را اشغال نماید. (این محدودیت در سرویسهای حرفه ای لینوکس تا ۲ گیگابایت قابل افزایش است.)

۱۰٫۷ محدودیت استفاده از سرویسها: اکانت مشتری نباید بیش از ۲۰ پروسس در هر لحظه اجرا کند. Cron job (وظایف تعریف شده و زمانبندی شده) فاصله اجرای پروسس ها نباید کمتر از ۳۰دقیقه باشد.  (این محدودیت در سرویسهای حرفه ای لینوکس تا ۳۰ پروسس قابل افزایش است.) و برای حالت عادی حداکثر تعداد پروسس ۸۰ در نظر گرفته شده است.

۱۰٫۸ عدم استفاده از سرویس برای مقاصد غیرقانونی و عدم پشتیبانی از سایتهای خاص: سریردیتا سایتها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سایت موردنظر توسط ما سریعاً بسته یا حذف خواهند شد:

 • فعالیت در زمینه هک، کرک و امنیت : کلیه سایتهایی که در زمینه هک، کرک و یا حتی آموزش امنیت فعالیت می کنند، مورد حمله زیادی واقع می شوند. در نتیجه فعالیت اینگونه سایتها بر روی سرور ما اجازه داده نخواهد شد و ۳ روز مهلت خواهیم داد که یا اطلاعات را انتقال و یا فعالیتشان را متوقف کنند.
 • دانلودر: اسکریپت هایی هستند که از سایتهای مثل Rapidshare ,Mega Upload و … دانلود می کنند. معمولاً مدت زیادی مخصوصاً برای فایلهای حجیم, سرور را درگیر می کنند و موجب کاهش کارایی سرور می شوند که در این صورت اجازه استفاده داده نمی شود.
 • پروکسی: نصب پروکسی روی سرور و استفاده بصورت طولانی و گذاشتن برای استفاده عموم ممنوع می باشد.
 • جاسوسی، استفاده غیرمجاز و تلاش برای نفوذ: کلیه فعالیت های کاربران روی سرور Log شده و نگهداری می شود. همچنین سرور بصورت شبانه روزی مانیتور شده و فعالیت های مشکوک را سریعاً متوجه می شود. لذا آن دسته از مشتریانی که قصد جاسوسی دارند (یعنی تلاش برای کسب اطلاعات دیگر مشتریان روی این سرور)، استفاده غیر مجاز از سرویسها به هر شکلی و همچنین تلاش برای نفوذ به سرور سریعاً شناسایی شده و اکانتهای آنها بجهت حساسیت موضوع و امنیت دیگر کاربران حذف خواهد شد.
 • سایتهای فعال در زمینه Heap و یا دارای سیستم هرمی
 • استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد.
 • استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویسهای سریردیتا و سایر مشتریان گردد.

۱۰٫۹ سریردیتا مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای مشتری به صورت رایگان ندارد.

۱۰٫۱۰ سریردیتا تلاش خود را جهت راهنمایی مشتری در مسائل فنی می کند، ولی مشتری خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و سریردیتا مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

 


 

فصل یازدهم: ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصی و سرور اختصاصی مجازی

۱۱٫۱ سریردیتا کلیه اطلاعات، رمز و روت سرور را در اختیار مشتری قرار داده و ‏اجازه ورود و دخل و تصرف و دسترسی و ویرایش و یا مشاهده فایل های مشتریان را ‏ندارد.‏

۱۱٫۲ سریردیتا دسترسی کامل به سرور را در اختیار مشتریان قرار می دهد و ‏هیچگونه دخالتی در مدیریت سرور ندارد. لذا مسئولیت نگهداری و امنیت داده ها بر ‏عهده مشتری خواهد بود.‏

۱۱٫۳ سریردیتا پشتیبانی و اشکالات مربوط به سرور و دیتاسنتر و یا شبکه را به عهده ‏و پاسخگو خواهد بود.‏

۱۱٫۴ پشتیبان گیری از اطلاعاتVPS ‎‏ به عهده مشتری خواهد بود و در صورت نیاز می ‏تواند سرویس پشتیبان گیری از سریردیتا را جداگانه خریداری نماید.‏

۱۱٫۵ مشتری مجاز به استفاده از منابع حافظه و پردازنده به میزان تعیین شده می باشد. به تشخیص سریردیتا درصورتی که بیش از حد مجاز استفاده نماید، می بایست سرویس خود را ارتقا داده و یا به سرورهای اختصاصی انتقال دهد.

۱۱٫۶ درصورتی که پهنای باند بیش از مقدار تعیین شده مصرف شود، سرویس تعلیق می گردد. در مواردی که اجازه استفاده از سرویس تا پایان دوره برای مشتری فراهم شد، صورتحسابی بابت مصرف بیش از حد از پهنای باند برای مشتری ارسال می گردد که می بایست آنرا پرداخت نماید.

۱۱٫۷ مشتری می بایست حداقل ۷ روز قبل از ‏اتمام سرویس برای تمدید یا اعلام کنسلی سرویس خود اقدام ‏نماید. در غیر این صورت سریردیتا این اختیار را دارد که در پایان ماه سرویس را قطع نماید.

۱۱٫۸ سریردیتا مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به مشتری نداشته و مشتری موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد

۱۱٫۹ سریردیتا تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سوء عملکرد مشتری باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای دیتاسنتر از مشتری اخذ خواهد شد.

۱۱٫۱۰ مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی، سریردیتا می باشد و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای مشتری نمی گردد.

۱۱٫۱۱ در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود مشتری موظف به اعلام مورد به پرتال پشتیبانی سریردیتا بوده و سریردیتا پس از اطلاع، پیگیری های لازم و تماس با دیتاسنتر جهت رفع نقص را خواهد داشت.

 


 

فصل دوازدهم: سایر ضوابط خاص

۱۲٫۱ مشتری موظف است سرویسهایی که نزد سریردیتا تمدید می نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده ودر صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط سریردیتا، حداکثر ۷روز تقویمی پس از زمان انقضاﺀ مراتب را از طریق پرتال پشتیبانی به سریردیتا اطلاع دهد؛ در غیر این صورت سریردیتا مسوولیتی به عهده ندارد.

۱۲٫۲ توافقات خاص مستند در پرتال پشتیبانی معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .

۱۲٫۳ مشتری موظف است تحویل، تطابق واجرای صحیح سرویس را کنترل نماید.

۱۲٫۴ سریردیتا هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.

۱۲٫۵ مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده مشتری می باشد؛ لیکن سریردیتا، انقضاء سرویسهای مشتری را از ۱۵ روز قبل از طریق پست الکترونیک ثبت شده در پرتال پشتیبانی به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی مشتری به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای سریردیتا ایجاد نخواهد کرد.

۱۲٫۶ وضعیت اعتبار، فهرست سرویسها و پرداختهای مشتری در کنترل پرتال اختصاصی هر مشتری قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.

۱۲٫۷ مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات سریردیتا، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد.

 


 

فصل سیزدهم: نسخه پشتیبان (Backup)

۱۳٫۱ به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود مشتریان بوده و همه مشتریان می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای سریردیتا نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و سریردیتا در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

۱۳٫۲ مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای مجازی و اختصاصی صرفاً به عهده خود مشتری می باشد و سریردیتا در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

۱۳٫۳ در کنترل پنلهای هاستینگ امکان گرفتن Backup از محتویات فضای میزبانی و بانک اطلاعات وجود دارد که در فضای میزبانی مشتری نگهداری میگردد و کاربر می تواند اینکار را خود انجام دهد و از همان طریق نیز اقدام به برگرداندن اطلاعات سایت کند.

۱۳٫۴ پشتیان گیری از سرویسهای میزبانی ارایه شده توسط سریردیتا بصورت زیر می باشد:

 • سرورهای لینوکس: پشتیبان گیری از سایتهای مشتریان بصورت زمان بندی شده توسط ما بصورت رایگان صورت می گیرد. استفاده از نسخه های پشتیبان فقط برای مشکلاتی که از سمت ما ( مانند مشکل سخت افزاری هارد سرور) صورت می گیرد قابل استفاده است. در صورت درخواست و تقاضای مشتری جهت بازگردانی اطلاعات منوط به دریافت هزینه امکانپذیر خواهد بود. نکته قابل توجه اینکه نسخه های پشتیبان گرفته شده از فضای مشتریان و یا نماینده استفاده نمی شود . ضمناً افرادی که هاستهای سی پنل دارند می توانند در هر زمان که خواستند نسخه های پشتیبان را از داخل کنترل پنل خود مشاهده کرده و آنها را دانلود کنند.
 • سرورهای ویندوز: پشتیبان گیری در سرورهای ویندوز هر ماه از کل اطلاعات گرفته می شود. اما با توجه به اینکه امکان پشتیبان گیری و بازگردانی اطلاعات برای کاربر در کنترل پنل مشتری فعال و فراهم می باشد، سریردیتا هیچ گونه مسئولیت و پاسخی در مورد نگهداری اطلاعات شما ندارد و خود کاربر باید از اطلاعات سایت خود پشتیبان تهیه نماید که در صورت نیاز از آنها استفاده کند.

۱۳٫۵ اتمام سرویس نمایندگی: سریردیتا تعهدی نسبت به ارایه رایگان داده های موجود بر روی Backup Server های خود به مشتری ندارد.

۱۳٫۶ استفاده از منابع سرویس: سریردیتا در صورت داشتن سرویس تهیه نسخه پشتیبان تنها مسئول تهیه نسخه پشتیبان بوده و هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها را ندارد.

 


 

فصل چهاردهم: شرایط و قوانین مالی

۱۴٫۱ نحوه پرداخت در بخش مالی سایت درج شده است. به طور عمومی مشتری موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.

۱۴٫۲ مشتری موظف است پرداخت خود را به طور نقدی ویا در وجه حسابها و کارتهای اعلام شده در سایت (بصورت آنلاین یا آفلاین) بپردازد. در صورت هر گونه نقص در پرداخت، سریردیتا حق دارد ضمن تعلیق سرویس، خسارات وارده بر سریردیتا را نیز طلب نماید.

۱۴٫۳ مشتری موظف است، پس از پرداخت هزینه تمدید یا ثبت سرویس، یا افزایش اعتبار، اطلاع رسانی لازم به سریردیتا را داشته و پیگیری نماید. سریردیتا هیچ گونه مسوولیتی در خصوص پرداخت بدون اطلاع رسانی کاربران برای تمدید سرویس ها ندارد. مسوولیت انقضای دامنه یا از دست رفتن آن، حتی اگر پرداختی صورت گرفته ولی به سریردیتا اطلاع رسانی نشده باشد، به عهده مشتری خواهد بود. این اطلاع رسانی فقط از طریق پرتال پشتیبانی مستند است.

۱۴٫۴ جریمه دیرکرد: صورتحساب از ۱۴ روز قبل از موعد پرداخت برای مشتری صادر می شود. مشتری مهلت دارد تا زمان موعد آنرا پرداخت نماید. بعد از ۷ روز از تاریخ انقضا، توسط سیستم بصورت اتوماتیک ۱۰درصد از کل هزینه صورتحساب با حداقل ۱۰،۰۰۰ ریال، جریمه تعلق می گیرد و به هزینه صورتحساب اضافه می شود.

۱۴٫۵ مشتری باید در هنگام سفارش سرویس مورد نظر خود دقت کافی را به عمل آورد؛ زیرا پس از اتمام مراحل خرید و ثبت نهایی سرویس، برگشت هزینه فقط برای سرویسهایی که ضمانت بازگشت وجه را دارند میسر خواهد بود. همچنین هزینه راه اندازی بعد از فعالسازی سرویس مسترد نمی شود.

۱۴٫۶ در صورتیکه سریردیتا تشخیص دهد هر یک از سرویسها و یا کالای یک مشتری درزمان تحویل، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی تر مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل مشتری به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه ای آنرا از مشتری دریافت نماید؛ پرداخت این هزینه برای مشتری اجباری می باشد و سریردیتا حق استیفا طلب خود را از نحوه دریافت بدهی های مشتری خواهد داشت.

۱۴٫۷ سریردیتا با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که مشتری برای آن بدهکار است و یا سایر سرویسها و خریدهای قبلی مشتری را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر سریردیتا) کسر نماید.

۱۴٫۸ سریردیتا حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.

۱۴٫۹ سرویسهای میزبانی بعد از ۵ روز در صورت عدم پرداخت معلق خواهد شد. البته بجز سرویس دومین، که به محض انقضای دومین از سوی رجیسترار غیرفعال خواهد شد و حداکثر تا ۳۰ روز سرویس را بصورت غیرفعال بر روی سرور نگه می دارد و بعد از آن می تواند از روی سرور حذف نماید.

 


 

فصل پانزدهم: انقضاء و تمدید خدمات

تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین سریردیتا مسئولیتی در قبال نگهداری و ارایه اطلاعات و داده های مشتری پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

 


 

فصل شانزدهم: پذیرش مواد توافقنامه و ضوابط

با پرداخت مبلغ سرویس و یا عضویت در پورتال پشتیبانی سریردیتا، مشتری مواد توافقنامه و ضوابط سریردیتا را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از مشتری وجود ندارد.

 


 

فصل هفدهم: رویه حفاظت

سریردیتا درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی مشتری مسئول بوده و حق استفاده و ارایه به اشخاص ثالث ویا استفاده تبلیغاتی را ندارد وتنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد. اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی می باشد.

 


 

فصل هجدهم: خسارت و رفع مسئولیت

خدمات سریردیتا به همان شکلی که هستند ارایه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز مشتری بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و … ارایه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای سریردیتا که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارایه شوند فاقد اعتبار می باشند. سریردیتا هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. سریردیتا تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود.

چرا سریر دیتا؟

حضور سریردیتا از سال 1386 در بازار خدمات میزبانی وب و قرارگرفتن در جمع سرویس دهنده گان آغازین ایران از افتخارات این مجموعه میباشد. در سریردیتا شما به پشتوانه مجموعه شرکت های نرم افزار روناس، گارانتی بازگشت پول را دارید.
جای هیچ گونه نگرانی نیست، چنانچه مشکلی در سرویس ارائه شده مشاهده نمودید شما می توانید تا 7 روز پس از عقد قرارداد، درخواست فسخ و پول پرداخت شده را به طور کامل پس بگیرید.

با ما در تماس باشید

دارای نماد اعتماد

نماد اعتماد

ورود به حساب کاربری

مرا بخاطر داشته باش